Bitget App
Aqlliroq savdo qiling
Kripto sotib olishBozorlarSavdoFyuchersStocksEarnTashkilotAI & More
Global Business Travel Group, Inc. - Xitoy yuani (rGBTG - CNY)

rGBTG dan CNYga konvertor va kalkulyator

Bitget rToken / Tokenlashtirilgan aksiyalar
Real vaqt rejimidagi ma'lumotlar
· 2026-09-24 23:09 UTC+0

Bu sahifada Global Business Travel Group, Inc. tokenlashtirilgan aksiyasining (rGBTG) Xitoy yuani (CNY)dagi qiymati hisoblanadi. Ayirboshlash kurslari Bitget spot aksiyalar bozorida rGBTG/USDT savdo juftligi bo'yicha real vaqtdagi savdo ma'lumotlariga asoslanadi.

rGBTG — bu Reality tomonidan chiqarilgan va Global Business Travel Group, Inc. aksiyalari bilan 1:1 nisbatda ta'minlangan Bitget rToken. Bu shuni anglatadiki, siz AQSH aksiyalari savdosi uchun hisob ochmasdan kriptovalyuta (masalan, USDT) bilan rGBTG sotib olishingiz mumkin. Bitgetda rGBTG bilan savdo qilish tajribasi BTC kabi kriptovalyutalar bilan savdo qilish tajribasi bilan bir xil.

rGBTG blokcheyn asosidagi sintetik aktiv va bazaviy aksiyaning on-chain ifodasi hisoblanadi. Ushbu tokenga egalik qilish bazaviy aksiya tegishli bo'lgan kompaniya kapitalidagi ulushga haqiqiy egalikni anglatmaydi va aksiyador sifatida ovoz berish huquqini bermaydi. Shunga qaramay, agar bazaviy aksiya bo'yicha dividendlar to'lansa, token egalari ekvivalent dividend to'lovlarini olish huquqiga ega. Bitget bazaviy aksiyaning dividend to'lovlarini ekvivalent miqdordagi USDTga aylantiradi va ularni token egalarining Bitget hisoblariga 1:1 nisbatda taqsimlaydi.

Xavf-xatar haqida ogohlantirish: Tokenlashtirilgan aksiyalar kabi moliyaviy derivativlar bilan savdo qilish katta xavf tug'diradi. Investitsiya qilishdan oldin xavfga chidamlilik darajangizni baholang va puxta o'ylangan qarorlar qabul qiling.

1 Global Business Travel Group, Inc. (rGBTG) — bu63.62 Xitoy yuani
Oxirgi yangilanish: 2026/09/24 23:09:40 (UTC+0)Yangilashrefresh
rGBTG
CNY
Bitget konvertori real vaqt rejimida rGBTG dan CNY ga almashish kurslarini taqdim etadi, bu esa Global Business Travel Group, Inc. (rGBTG) ni Xitoy yuani (CNY) ga aylantirishni osonlashtiradi. Konvertatsiya natijasi real vaqt ma'lumotlariga asoslanadi. Konvertatsiya natijasi shuni ko'rsatadiki, 1 rGBTG hozirda 63.62 CNY qiymatida baholanadi. Kripto narxlari tez o'zgarishi mumkinligi sababli, konvertatsiya natijasini tekshirishni tavsiya qilamiz.

rGBTG dan CNY grafigi

1K7K1 oy 3 oy1YBarchasi

rGBTG/CNY: 1 rGBTG = 63.62 CNY. 1 Global Business Travel Group, Inc. (rGBTG) ni Xitoy yuani (CNY) ga aylantirish narxi bugungi kunda 63.62 CNY.

Oxirgi 1D ichida Global Business Travel Group, Inc. +0.11% dan CNY ga teng. Trend va narxlar jadvallari shuni koʻrsatadiki, Global Business Travel Group, Inc.(rGBTG) CNY ga +0.11% oshgan va oxirgi 24 soat ichida Xitoy yuani(\{9\) }) % ga oshib, rGBTG ga erishdi.

Hozirgi rGBTG narxi

Bitget rToken nima?

Bitget rToken — Bitget tomonidan spot savdo bozorida ishga tushirilgan tokenlashtirilgan aksiyalarning yangi to'plami. Bular haqiqiy AQSH aksiyalariga 1:1 nisbatda bog'langan tokenlashtirilgan aktivlar bo'lib, real vaqt rejimida savdo qilishga va AQSH aksiyalari bilan kriptoaktivlar o'rtasida mablag'larni moslashuvchan taqsimlashga muhtoj foydalanuvchilar uchun yaxshilangan imkoniyatni taklif etadi.

Barcha Bitget rTokenlari Bitgetning litsenziyalangan RWA protokoli Reality tomonidan chiqariladi. Reality Nasdaq va NYSE kabi global likvidlik havzalariga bevosita ulanish uchun normativ talablarga rioya qiluvchi Alpaca brokeri bilan hamkorlik qiladi. Har bir rToken litsenziyalangan brokerda kastodial saqlovda turgan real aksiya bilan 1:1 nisbatda ta'minlangan bo'lib, AQSH aksiyalarining bevosita likvidligini qo'llab-quvvatlaydi.

Bitget rTokenning asosiy xususiyatlari (rGBTG)

Aktiv atributiHaqiqiy AQSH aksiyasiga 1:1 nisbatda bog'langan tokenlashtirilgan aksiya.
EmitentReality (Bitgetning litsenziyalangan RWA protokoli).
DividendlarDividendlar hisobingizga avtomatik ravishda USDTda o'tkaziladi, qo'lda hech qanday harakat talab qilinmaydi.
Aksiyaning kasrli ulushi1 USDTdan boshlab fraksion aksiyalar savdosini qo'llab-quvvatlaydi.
Savdo soatlariBa'zi rTokenlar AQSH aksiyalarining bevosita likvidligini 24/5 taqdim etsa, boshqalari 24/7 savdoni qo'llab-quvvatlaydi.
Qanday sotib olinadiUSDT, USDC yoki BTC bilan bevosita sotib olish mumkin, konvertatsiya talab etilmaydi.
Pozitsiyadan foydalanishInvestitsiya pozitsiyasi sifatida ushlab turish, shuningdek, Bitgetning yagona savdo hisobi va USDT-M fyucherslari uchun qo'shma marja sifatida foydalanish mumkin.

rGBTG — litsenziyalangan emitent Reality tomonidan chiqarilgan va haqiqiy Global Business Travel Group, Inc. aksiyasiga 1:1 nisbatda bog'langan tokenlashtirilgan aksiya. U 24/7 rejimidagi savdoni, aksiyalarning kasrli ulushlari bilan savdo qilishni va dividendlarni qo'llab-quvvatlaydi hamda platformaning yagona savdo hisobi va USDT-M fyucherslari uchun marja sifatida ishlatilishi mumkin.

Bitget rToken (rGBTG) qanday ishlaydi

AQSH bozori ish soatlarida — asosiy sessiya, pre-market, post-market va tungi sessiyani o'z ichiga olgan holda — rGBTG uchun spot buyurtmalar to'g'ridan-to'g'ri broker orqali Nasdaq yoki NYSE birja stakaniga yuboriladi. AQSH fond bozorida savdo ijro etilgandan so'ng, ijro natijasi birjadagi spot buyurtmalar tarixida aks ettiriladi. AQSH bozori ishlayotgan vaqtda rGBTG bo'yicha joylashtirgan har qanday buyurtmangiz Nasdaq yoki NYSE birja stakanida ham aks ettiriladi. Bu shuni anglatadiki, AQSH bozori ish vaqtida rGBTG narxi va likvidligi asosiy aksiya bilan bir xil bo'ladi. rGBTG bo'yicha buyurtmalar va ularning ijro natijalari AQSH fond bozorining bir qismi hisoblanadi. Hech qanday spred yoki bog'lanish uzilishi yo'q, chunki rGBTG bilan savdolar bevosita AQSH fond bozorining o'zida amalga oshiriladi. rGBTG uchun siz ko'rayotgan ijro narxi ayni paytdagi aksiya narxi bilan bir xil.

Shu tufayli rGBTG an'anaviy RWA tokenlaridan tubdan farq qiladi. An'anaviy RWA aktivining narxi on-chain likvidlik va savdo faolligi bilan belgilanadi, rGBTG narxi esa aksiya narxiga bevosita teng — aktiv narxini bog'lab turish uchun u boshqa hech qanday mexanizmga tayanmaydi. Savdo natijalari nuqtayi nazaridan rGBTG savdosi aksiyalarning to'g'ridan-to'g'ri savdosidan farq qilmaydi.

Hozir rGBTG sotib oling/soting

Bitgetda rGBTG va fiat valyutalari o'rtasida ayirboshlash

Bitget narx kalkulyatori rGBTGdan CNYga va boshqa valyutalarga real vaqtdagi konvertatsiya kurslarini taqdim etadi. E'tibor bering, kalkulyator faqat rTokenlar va fiat valyutalar o'rtasidagi konvertatsiya qiymatlarini hisoblash uchun mo'ljallangan. Bitget rTokenlar va fiat valyutalar o'rtasida to'g'ridan-to'g'ri ayirboshlashni qo'llab-quvvatlamaydi, ammo siz USDTdan oraliq aktiv sifatida foydalanib, ularni Bitgetda bilvosita konvertatsiya qilishingiz mumkin.

Agar siz fiat valyutasi bilan rGBTG sotib olmoqchi bo'lsangiz, quyidagi amallarni bajaring:

1. Bepul Bitget hisobini oching va shaxsingizni tasdiqlang.

2. Bitget fiat bozorida USDTni fiat valyuta bilan sotib oling.

3. USDT bilan rGBTGni sotib olish uchun Bitget spot aksiyalar bozorida rGBTG/USDT savdo juftligini toping.

Agar siz rGBTGni fiat valyutasiga konvertatsiya qilmoqchi bo'lsangiz, quyidagi amallarni bajaring:

1. Bitget hisobingizga kiring.

2. rGBTGni USDTga konvertatsiya qilish uchun Bitget spot aksiyalar bozorida rGBTG/USDT savdo juftligini toping.

3. Bitget fiat bozorida USDT sotilgandan so'ng, fiat valyutasi fiat hisobingizga o'tkaziladi.

1 rGBTG hozirda 63.62 CNY qiymatida baholanadi, ya'ni 5 ta rGBTG sotib olish 318.12 CNY turadi. Xuddi shunday, ¥1 CNY 0.01572 rGBTG ga, ¥50 CNY esa 0.07859 rGBTG ga aylantirilishi mumkin, har qanday platforma yoki gaz to'lovlari bundan mustasno.

Fiat bozorida USDT sotib olish

Fiat bozorida USDT sotish

Savdogarlar (savdolar/tugatish darajasi)NarxMiqdor/chegara
Pastdan yuqoriga
To'lov usullari
Komissiyasiz
Harakat
Mos keladigan reklamalar topilmadi.

Spot aksiyalar bozorida rGBTGni USDT evaziga sotib oling yoki rGBTGni USDTga ayirboshlang.

  • #
  • Juftlik
  • Turi
  • Narx
  • 24s hajm
  • Harakat
  • 1
  • rGBTG/USDT
  • Spot
  • 9.48
  • $64.75M
  • Savdo
  • Global Business Travel Group, Inc. fyuchers savdo qo'llanmasi fyucherslari haqida ko'proq bilim va ma'lumotlar uchun Global Business Travel Group, Inc.ga qarang.

    rGBTG ni CNY ga konvertatsiyalash

    CNY ni rGBTG ga konvertatsiyalash

    Global Business Travel Group, Inc.
    Xitoy yuani
    1 rGBTG
    63.62  CNY
    1 rGBTG ni 63.62 CNY ga almashtiring
    2 rGBTG
    127.25  CNY
    2 rGBTG ni 127.25 CNY ga almashtiring
    5 rGBTG
    318.12  CNY
    5 rGBTG ni 318.12 CNY ga almashtiring
    10 rGBTG
    636.24  CNY
    10 rGBTG ni 636.24 CNY ga almashtiring
    20 rGBTG
    1,272.48  CNY
    20 rGBTG ni 1,272.48 CNY ga almashtiring
    50 rGBTG
    3,181.2  CNY
    50 rGBTG ni 3,181.2 CNY ga almashtiring
    100 rGBTG
    6,362.41  CNY
    100 rGBTG ni 6,362.41 CNY ga almashtiring
    200 rGBTG
    12,724.81  CNY
    200 rGBTG ni 12,724.81 CNY ga almashtiring
    500 rGBTG
    31,812.04  CNY
    500 rGBTG ni 31,812.04 CNY ga almashtiring
    1000 rGBTG
    63,624.07  CNY
    1000 rGBTG ni 63,624.07 CNY ga almashtiring
    5000 rGBTG
    318,120.36  CNY
    5000 rGBTG ni 318,120.36 CNY ga almashtiring
    10000 rGBTG
    636,240.72  CNY
    10000 rGBTG ni 636,240.72 CNY ga almashtiring
    Yuqoridagi jadvalda siz keng tarqalgan ishlatiladigan konversiya summalari bo'yicha Xitoy yuani dagi Global Business Travel Group, Inc. qiymatini ko'rsatadigan keng qamrovli rGBTG dan CNY ga konvertorni topasiz. Ro'yxat 1 rGBTG dan CNY ga, 10000 rGBTG gacha bo'lgan konversiyalarni qamrab oladi va ularning tegishli qiymatlarini aniq ko'rish imkonini beradi.
    Xitoy yuani
    Global Business Travel Group, Inc.
    1 CNY
    0.01572 rGBTG
    1 CNY ni 0.01572 rGBTG ga almashtiring
    10 CNY
    0.1572 rGBTG
    10 CNY ni 0.1572 rGBTG ga almashtiring
    50 CNY
    0.7859 rGBTG
    50 CNY ni 0.7859 rGBTG ga almashtiring
    100 CNY
    1.57 rGBTG
    100 CNY ni 1.57 rGBTG ga almashtiring
    200 CNY
    3.14 rGBTG
    200 CNY ni 3.14 rGBTG ga almashtiring
    500 CNY
    7.86 rGBTG
    500 CNY ni 7.86 rGBTG ga almashtiring
    1000 CNY
    15.72 rGBTG
    1000 CNY ni 15.72 rGBTG ga almashtiring
    2000 CNY
    31.43 rGBTG
    2000 CNY ni 31.43 rGBTG ga almashtiring
    5000 CNY
    78.59 rGBTG
    5000 CNY ni 78.59 rGBTG ga almashtiring
    10000 CNY
    157.17 rGBTG
    10000 CNY ni 157.17 rGBTG ga almashtiring
    50000 CNY
    785.87 rGBTG
    50000 CNY ni 785.87 rGBTG ga almashtiring
    100000 CNY
    1,571.73 rGBTG
    100000 CNY ni 1,571.73 rGBTG ga almashtiring
    Yuqoridagi jadvalda siz keng tarqalgan ishlatiladigan konversiya summalari bo'yicha Global Business Travel Group, Inc. dagi Xitoy yuani qiymatini ko'rsatadigan keng qamrovli CNY dan rGBTG ga konvertorni topasiz. Ro'yxat 1 CNY dan rGBTG ga, 100000 CNY gacha bo'lgan konversiyalarni qamrab oladi va ularning tegishli qiymatlarini aniq ko'rish imkonini beradi.

    rGBTG dan CNY konvertatsiya jadvallari

    Global Business Travel Group, Inc. valyuta kursi yuksalmoqda.
    Oxirgi 7 kun ichida valyuta kursi +0.11% ga oʻzgardi. Ayni paytda, oxirgi 24 soat ichida kurs +0.11% ga oʻzgardi, yaʼni 1 rGBTG dan Xitoy yuani eng yuqori kursi 63.62 CNY \{5 edi. \} va eng past 24 soat qiymati 63.56 CNY uchun 1 rGBTG edi. Oʻtgan oyning shu vaqtida 1 rGBTG qiymati ¥63.59 CNY edi, bu hozirgi holatdan +0.05% ga teng. Bir yil orqaga nazar tashlasak, Global Business Travel Group, Inc.
    +¥
    3.32CNY
    ga oʻzgargan. Bu shuni anglatadiki, bir yil ichida Global Business Travel Group, Inc. qiymati +18.72% ga oʻzgargan.
    24 soat avval1 oy avval1 yil avval
    Miqdor 23:09 (bugun) 24 soat avval 24s oʻzgarish
    0.5 rGBTG
    ¥31.81¥31.78
    +0.11%
    1 rGBTG
    ¥63.62¥63.56
    +0.11%
    5 rGBTG
    ¥318.12¥317.78
    +0.11%
    10 rGBTG
    ¥636.24¥635.57
    +0.11%
    50 rGBTG
    ¥3,181.2¥3,177.85
    +0.11%
    100 rGBTG
    ¥6,362.41¥6,355.7
    +0.11%
    500 rGBTG
    ¥31,812.04¥31,778.48
    +0.11%
    1000 rGBTG
    ¥63,624.07¥63,556.95
    +0.11%

    rGBTG dan CNY ga TTSS

    CNY da 1 Global Business Travel Group, Inc. qancha turadi?
    Hozirda Xitoy yuani (CNY) da 1 Global Business Travel Group, Inc. (rGBTG) narxi ¥63.62.
    1 CNY uchun qancha rGBTG sotib olsam bo'ladi?
    Joriy valyuta kursiga asoslanib, siz 1 CNY uchun 0.01572 rGBTG olishingiz mumkin.
    rGBTG ni CNY ga qanday hisoblash yoki o'zgartirish mumkin?
    Istalgan miqdorda rGBTG ni CNY ga aylantirish uchun ushbu sahifaning yuqori qismidagi rGBTG dan CNY kalkulyatoridan foydalanishingiz mumkin. Shuningdek, biz eng mashhur konvertatsiyalar uchun tezkor ma'lumotnoma jadvallarini ham kiritdik. Masalan, 5 CNY 0.07859 rGBTG ga teng, 5 rGBTG esa 318.12CNY atrofida turadi.
    Tarixdagi rGBTG/CNY ning eng yuqori narxi qancha?
    CNY dagi 1 rGBTG ning eng yuqori narxi ¥67.85. 1 rGBTG/CNY qiymati joriy eng yuqori ko'rsatkichdan oshib ketishini ko'rish kerak.
    CNY da Global Business Travel Group, Inc. narx dinamikasi qanday?
    Oxirgi 7 kun ichida Global Business Travel Group, Inc. (rGBTG) kursi 0.11% ga oshdi.   Oxirgi oyda Global Business Travel Group, Inc. (rGBTG) ayirboshlash kursi Xitoy yuani (CNY) ga nisbatan 0.05% ga oshdi.

    rGBTG dan CNY ga konvertatsiya tezligiga nima taʼsir qiladi?

    Global Business Travel Group, Inc. va Xitoy yuani o'rtasidagi munosabatlarga ta'sir qiladigan ko'plab omillar mavjud, masalan, makroiqtisodiy tendensiyalar, siyosatni tartibga solish va texnologik innovatsiyalar. Xususan, quyidagi asosiy omillar muhim rol o'ynaydi:
    Bozor kayfiyati:Investorlarning his-tuyg'usi va ishonchi rGBTG/CNY dinamikasiga sezilarli ta'sir ko'rsatadi. Bozorda rGBTGning keng tarqalishi yoki yirik texnologik yutuqlar haqida ijobiy yangiliklar paydo bo'lganda, bu bozorda optimismni keltirib chiqaradi va rGBTG/CNY ning o'sishiga turtki bo'ladi. Aksincha, tartibga soluvchi cheklovlar va xavfsizlik zaifliklari kabi salbiy yangiliklar bozorda vahima qo'zg'atishi va rGBTG/CNY narxining pasayishiga olib kelishi mumkin.
    Normativ muhit:Kriptovalyutalar atrofidagi hukumat siyosati va qoidalari ularni qabul qilishga bevosita ta'sir ko'rsatadi, bu esa o'z navbatida AQSh dollari kabi an'anaviy valyutalarga nisbatan ularning qiymatini belgilaydi. Aniq va qo'llab-quvvatlovchi qoidalar investorlarning kriptovalyutalarga bo'lgan ishonchini oshirishi va ularning qiymatini oshirishi mumkin. Aksincha, noaniq yoki haddan tashqari qattiq tartibga solish siyosati kriptovalyutalarning rivojlanishiga to'sqinlik qilishi va ularning qiymatining tushishiga olib kelishi mumkin.
    Iqtisodiy ko'rsatkichlar:Fiat valyutasi chiqarilgan mamlakatdagi makroiqtisodiy omillar - masalan, inflyatsiya stavkalari, foiz stavkalari va asosiy iqtisodiy o'sish ko'rsatkichlari - fiat valyutasining qiymatini aniqlashda hal qiluvchi rol o'ynaydi va bilvosit rGBTG/CNY valyuta kursiga ta'sir qiladi. Masalan, yuqori inflyatsiya darajasi fiat valyutalarga bo'lgan bozor ishonchi pasayishiga olib kelishi mumkin, shu bilan investorlarning kriptovalyutalarga bo'lgan talabini ko'paytiradi, masalan, Bitcoin xedj sifatida ularning narxlarini ko'taradi.
    Texnologik taraqqiyot:Blokcheyn texnologiyasining uzluksiz rivojlanishi va yangiliklari, shuningdek, kengaytirish yechimlari va xavfsizlikni yaxshilash kabi kriptovalyutalar ekotizimidagi turli xil yaxshilanishlar Bitcoin kabi kriptovalyutalarning qiymat o'sishiga kuchli yordam berdi.
    Investorlar noto'g'ri qarorlar qabul qilishdan qochish uchun ushbu dinamikani tushunishlari kerak. Ushbu omillarni ko'rib chiqqandan so'ng, investorlar ham Global Business Travel Group, Inc. narxi kelajakdagi o'zgarishlarni yaqindan kuzatib borishi va rivojlanayotgan bozorda o'z investitsiya strategiyalarini mos ravishda moslashtirishi kerak.

    Mashxur aksiyalar

    Ommabop rGBTG konvertatsiyalari

    popular info rGBTG
    rGBTG dan USD
    1 rGBTG teng 9.48 USD
    popular info rGBTG
    rGBTG dan EUR
    1 rGBTG teng 8.33 EUR
    popular info rGBTG
    rGBTG dan CNY
    1 rGBTG teng 63.62 CNY
    popular info rGBTG
    rGBTG dan CAD
    1 rGBTG teng 13.41 CAD
    popular info rGBTG
    rGBTG dan JPY
    1 rGBTG teng 1505.19 JPY
    popular info rGBTG
    rGBTG dan BRL
    1 rGBTG teng 49.22 BRL

    Ommabop CNY konvertatsiyalari

    popular info rAAPL
    rAAPL dan CNY
    1 rAAPL teng 2254.69 CNY
    popular info rNVDA
    rNVDA dan CNY
    1 rNVDA teng 1503.88 CNY
    popular info rQQQ
    rQQQ dan CNY
    1 rQQQ teng 4969.46 CNY
    popular info rSPCX
    rSPCX dan CNY
    1 rSPCX teng 992.68 CNY
    popular info rSPY
    rSPY dan CNY
    1 rSPY teng 5144.53 CNY
    popular info rTSLA
    rTSLA dan CNY
    1 rTSLA teng 2535.71 CNY

    Ommabop rToken konvertatsiyalari

    popular info rMU
    rMU dan AUD
    1 rMU teng 1490.87 AUD
    popular info rSNDK
    rSNDK dan GBP
    1 rSNDK teng 1330.47 GBP
    popular info rMRVL
    rMRVL dan KRW
    1 rMRVL teng 343470.89 KRW
    popular info rPLTR
    rPLTR dan IDR
    1 rPLTR teng 3397804.62 IDR
    popular info rMSFT
    rMSFT dan TWD
    1 rMSFT teng 15837.91 TWD
    popular info rINTC
    rINTC dan INR
    1 rINTC teng 11314.30 INR

    Mashhur fiat

    Mashhur hududlar

    Bitgetdagi so'nggi tanga ro'yxatlari

    Bu kontent sizga faqat maʼlumot olish uchun taqdim etilgan, Bitget tomonidan kontentda havola qilingan har qanday qimmatli qogʻozlar, moliyaviy mahsulot yoki vositalarni sotib olish, sotish yoki saqlash boʻyicha taklifni talab qilmaydi va shunday qiladi: investitsiya maslahati, moliyaviy maslahat, savdo boʻyicha maslahat yoki boshqa turdagi maslahat emas. Taqdim etilgan ma’lumotlar Bitget birjasida, shuningdek, boshqa kriptovalyuta birjalarida va bozor ma’lumotlar platformasida sotiladigan aktivlar narxlarini aks ettirishi mumkin. Bitget kriptovalyuta operatsiyalarini qayta ishlash uchun toʻlovlarni olishi mumkin, bu koʻrsatilgan konvertatsiya narxlarida aks ettirilmasligi mumkin. Bitget kontentdagi xatolar yoki kechikishlar yoki har qanday kontentga tayanib qilingan har qanday harakatlar uchun javobgar emas.
    share